Zamknij

20 lat więzienia dla byłego księdza. ''Przez miesiące gwałcił dzieci''

11.05.2019 13:00
20 lat więzienia dla byłego księdza. ''Przez miesiące gwałcił dzieci''
fot. Shutterstock

Na 20 lat więzienia skazany został w sobotę we Włoszech były ksiądz za czyny pedofilii i posiadanie materiałów pornografii dziecięcej. Uznano go winnym wykorzystywania seksualnego dziesięciorga dzieci w wieku od 11 do 13 lat. Karę podniósł sąd apelacyjny.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Wyrok wydał sąd apelacyjny w Bari w Apulii na południu, a skazanym jest 57-letni były ksiądz, który czyny te popełnił w 2014 roku.

Sąd pierwszej instancji w Foggii skazał go wcześniej na 18 lat, a sąd apelacyjny karę tę podniósł jeszcze o dwa lata. Ponadto wymierzył mu karę grzywny w wysokości 150 tysięcy euro. To najwyższy wyrok, jaki zapadł we Włoszech wobec księdza pedofila.

Początkowo - jak wyjaśniły włoskie media - prowadzono postępowanie w sprawie jednego czynu pedofilii popełnionego przez księdza. Następnie śledczy odkryli inne przypadki. Wszystkie te czyny zostały popełnione w tym samym roku.

Zobacz także

Ksiądz - podała Ansa - przez miesiące gwałcił dzieci, które zostały powierzone jego opiece jako trenerowi drużyny piłkarskiej i nauczycielowi w świetlicy szkolnej.

Ksiądz został w 2012 roku wydalony ze stanu kapłańskiego z powodu "ciężkich przestępstw" wobec dzieci. Od czterech lat przebywa w więzieniu.

CZYTAJ TAKŻE: Mocne przemówienie Grzegorza Schetyny. ''Żaden pedofil nie schowa się w kurii. Nie cofniemy się''

RadioZET.pl/PAP