Zamknij

Cała rodzina w szpitalu z COVID-19. Monter anten doradził im, żeby się nie szczepić

07.10.2021 09:20
Covid-19
fot. Alberto Pizzoli/AFP/East News (zdjęcie poglądowe)

Cała sześcioosobowa rodzina z północy Włoch - pięcioro rodzeństwa i sędziwa matka - trafiła do szpitala z powodu COVID-19, bo posłuchała rady, by się nie zaszczepić. Udzielił jej zaufany monter i konserwator anten satelitarnych - podała lokalna prasa.

Dziennik wydawany w regionie Emilia-Romania (północne Włochy) poinformował, że hospitalizowani mieszkańcy miejscowości Longiano byli pacjentami miejscowego lekarza pierwszego kontaktu, który został zawieszony w pełnieniu obowiązków, ponieważ odmówił zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Wymóg ten dotyczy pracowników służby zdrowia.

Jednak według gazety "Corriere Romagna" to nie lekarz poradził rodzeństwu w wieku 60-70 lat oraz ich 90-letniej matce, by się nie szczepić. Feralnym doradcą okazał się zaufany monter anten satelitarnych. 

Włochy. Cała rodzina w szpitalu z COVID-19. Monter doradził im, żeby się nie szczepić

Podczas rozmowy w trakcie swej pracy przekonał całą rodzinę, by poczekała z zaszczepieniem się i wcześniej dowiedziała się więcej, jak rozwija się pandemia koronawirusa oraz jakie są ewentualne efekty uboczne szczepionki. Wkrótce potem cała rodzina zakaziła się koronawirusem. Stan jednej z sióstr, przebywającej na intensywnej terapii, jest ciężki, lekarze zarządzili więc intubację. 

We Włoszech w pełni zaszczepionych jest 80 proc. ludności w wieku powyżej 12 lat. Z kolei najnowszy bilans epidemii w kraju to 39 kolejnych zgonów na COVID-19 w ciągu ostatniej doby i ponad 3200 nowych przypadków zakażeń.

RadioZET.pl/PAP (S. Wysocka)