Zamknij

Szokujące zeznania: Gwałciciel z Rimini to wielokrotny morderca

Redakcja
07.10.2017 11:56
Szokujące zeznania: Gwałciciel z Rimini to wielokrotny morderca
fot. PAP/EPA

Włoska prasa opublikowała szokujące ustalenia na temat szefa bandy z Rimini, która dokonała gwałtu na 26-letniej Polce. W trakcie prowadzonego śledztwa, 17-letni Nigeryjczyk miał zeznać, że pochodzący z Konga Butungu nie jest uchodźcą. 

Do przesłuchania nastoletniego Nigeryjczyka doszło 5 października. Miał wówczas zeznać, że Guerlin Butungu nie jest uchodźcą, za którego się podaje, ale uciekł ze swego kraju, bo ściga go policja za wielokrotne morderstwa. Informacje te są weryfikowane przez śledczych.

Wszystko o sprawie gwałtu na 26-letniej Polce w Rimini na RadioZET.pl

Włoskie media zauważają, że ujawnione fakty rzucają nowe światło na proces przyjmowania we Włoszech uchodźców. Okazuje się, że nie ma żadnej procedury, która pozwalałaby sprawdzić przeszłość osób ubiegających się o azyl, mimo że przeciwnego zdania są władze Unii Europejskiej. 

Butungu jest sądzony za brutalny atak na polskich turystach w nocy z 25 na 26 sierpnia na plaży w Rimini, w tym za gwałt na Polce oraz za napaść i gwałt na transseksualiście z Peru. Kongijczyk walczy o to, by być sądzonym w trybie przyspieszony, bo wtedy zamiast 20 lat grozi mu najwyżej 13-letnia odsiadka. 

Zobacz także

O napad na polską parę oraz kilka innych przestępstw oprócz Kongijczyka oskarżeni są dwaj Marokańczycy i Nigeryjczyk.

RadioZET.pl/DG