Zamknij

Imigrant z Maroka wywołał pożar. Zginęły dwie kobiety

21.05.2019 17:05
Imigrant z Maroka wywołał pożar. Zginęły dwie kobiety
fot. Gazzetta di Modena

Dwie osoby zginęły, dwie zostały ciężko ranne, a 16 zatruło się dymem w wyniku pożaru koło Modeny na północy Włoch. Wywołał go imigrant z Maroka. Okradł on i podpalił posterunek straży miejskiej, a ogień przeniósł się na sąsiadujące z nim mieszkania.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w miejscowości Mirandola w regionie Emilia-Romania w nocy z poniedziałku na wtorek. Młody imigrant włamał się na posterunek straży miejskiej, gdzie ukradł między innymi kamizelkę kuloodporną, kilka telefonów komórkowych i czapki funkcjonariuszy. Następnie podpalił meble. Ogień rozprzestrzenił się na kamienicę. Doszło do eksplozji w sąsiednim mieszkaniu, gdzie zginęła 84-letnia kobieta i jej opiekunka pochodząca z Ukrainy. Ucierpieli także inni mieszkańcy budynku, którzy trafili do szpitala.

Sprawca został szybko zatrzymany przez policję.

Zobacz także

Szef MSW i wicepremier Matteo Salvini napisał na Twitterze: "Aresztowany młody mężczyzna z północnej Afryki. Wszystko tylko nie otwieranie portów". Tak odniósł się do swojej zaostrzonej polityki migracyjnej, w ramach której nakazał zamknięcie portów dla statków ratujących migrantów na morzu. Salvini dodał: "Zredukowanie do zera nielegalnej imigracji we Włoszech i w Europie to obowiązek moralny. Wszyscy do domu".

Karany wcześniej sprawca podpalenia, który miał już nakaz opuszczenia Włoch, został aresztowany.

RadioZET.pl/PAP