Zamknij

Napastnik wziął zakładników na poczcie. Był skazany w procesie mafii

Redakcja
05.11.2018 11:41
Napastnik wziął zakładników na poczcie. Był skazany w procesie mafii
fot. Polizia di Stato

W mieście Reggio Emilia na północy Włoch napastnik przetrzymywał czterech zakładników w urzędzie pocztowym - podały media. Jak wyjaśniono, sprawcą tego napadu jest osoba skazana niedawno na wieloletni wyrok w procesie kalabryjskiej mafii. Mężczyzna oddał się w ręce karabinierów.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Według włoskich mediów w rękach napastnika uzbrojonego w nóż kuchenny była najpierw kierowniczka i czworo pracowników poczty na przedmieściach. Zanim się z nimi zabarykadował, wypuścił klientów, którzy tam byli. Następnie zwolnił jedną z kobiet.

Napastnik, jak ustalono, nazywa się Francesco Amato i pod koniec października został skazany na 19 lat więzienia w gigantycznym procesie pod kryptonimem Aemilia, w którym zapadło 119 wyroków skazujących. Od chwili wydania wyroku był poszukiwany w związku z nakazem rozpoczęcia odbywania kary.

Proces dotyczył działalności mafii z Kalabrii na północy Włoch. Telewizja RAI podała, że Amato był już wcześniej karany i jest uważany za niebezpiecznego osobnika.

Według świadków mężczyzna wszedł rano na pocztę w dzielnicy Pieve Modolena i powiedział: "Jestem tym skazanym na 19 lat w procesie Aemilia".

Zobacz także

Po południu w poniedziałek mężczyzna oddał się w ręce karabinierów. Więzione przez kilka godzin kobiety odzyskały wolność. Karabinierzy powiedzieli, że kryzys zakończył się pomyślnie dzięki cierpliwym negocjacjom z napastnikiem.

RadioZET.pl/PAP/DG