Zamknij

Dwóch Polaków we włoskim areszcie. Zarzut zabójstwa rodaka

Redakcja
10.03.2018 17:25
Dwóch Polaków we włoskim areszcie. Zarzut zabójstwa rodaka
fot. Shutterstock.com

Dwóch Polaków zatrzymano w Apulii na południu Włoch pod zarzutem zabójstwa 34-letniego polskiego robotnika rolnego na terenie jednego z gospodarstw - podały w sobotę włoskie media. Do zbrodni doszło w rejonie, gdzie przed laty Polacy zmuszani byli do pracy niewolniczej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Lokalne media z Apulii poinformowały, że zwłoki sezonowego robotnika rolnego znaleziono w środę w baraku w gospodarstwie w San Giovanni Rotondo koło Foggii, gdzie mieszkał i pracował. Mężczyzna zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach. Karabinierzy wszczęli śledztwo, w wyniku którego wykluczono wypadek oraz zgon z przyczyn naturalnych.

Po przesłuchaniu osób pracujących w gospodarstwie i znajomych ofiary pod zarzutem zabójstwa zatrzymano dwóch Polaków - poinformowała agencja Ansa. Szczegóły sprawy nie są znane.

O tym samym rejonie w Apulii stało się głośno w 2006 roku, gdy włoska policja we współpracy ze stroną polską ujawniła proceder zmuszania przybyłych z Polski sezonowych robotników rolnych do niewolniczej pracy w tamtejszych gospodarstwach rolnych. Koczowali oni w fatalnych warunkach, byli oszukiwani i maltretowani przez pośredników i nadzorców, głównie Polaków.

Zobacz także

Z obozowisk na farmach uwolniono wtedy ponad 100 wykorzystywanych obywateli polskich. 

RadioZET.pl/PAP/DG