Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ostrzegają Polaków przed atakiem ISIS. „Zachowanie szczególnej ostrożności”

02.12.2017 13:02
xxx wiadomosci

Polska ambasada we Włoszech ostrzega polskich obywateli przebywających w tym kraju przed atakiem terrorystów na świątecznych targach.

Ostrzegają Polaków przed atakiem ISIS. „Zachowanie szczególnej ostrożności” fot. YouTube
Zagłosuj

Czy uda się pokonać Państwo Islamskie?

Polscy dyplomaci wystosowali specjalny komunikat, w którym przypominają o wysokim stopniu zagrożenia terrorystycznego we Włoszech. Ambasada RP zaleca, w razie wystąpienia zagrożenia stosować się do poleceń miejscowych służb i wojska.

''Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie informuje, że we Włoszech utrzymuje się wysoki stopień zagrożenia terrorystycznego. W związku z powyższym, w okresie przedświątecznym i świąteczno-noworocznym, zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza podczas wydarzeń o charakterze masowym takich jak na przykład jarmarki bożonarodzeniowe. – napisano w komunikacie.

W ostatnich tygodniach dżihadyści z Państwa Islamskiego zwiększyli swoją obecność w mediach społecznościowych i rozpoczęli akcję propagandową. Terroryści zapowiadają przeprowadzanie zamachów w okresie bożonarodzeniowym, a ich celem mają być świąteczne jarmarki. 

RadioZET.pl/DG

Oceń