Zamknij

PORWAŁ autobus z dziećmi i PODPALIŁ. 14 osób w szpitalu [WIDEO]

Joanna Śpiechowicz
20.03.2019 15:50
PORWAŁ autobus z dziećmi i PODPALIŁ. 14 osób w szpitalu [WIDEO]
fot. ANSA/Associated Press/East News

14 osób, w tym 12 dzieci, trafiło w środę do szpitala koło Mediolanu po tym, jak pochodzący z Senegalu kierowca autokaru - wiozącego uczniów na wycieczkę - uprowadził go i podpalił, krzycząc przy tym, by „powstrzymać śmierć ludzi na Morzu Śródziemnym”. Życiu poszkodowanych nic nie zagraża.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sprawcą zdarzenia w miejscowości San Donato Milanese był prowadzący autobus 47-letni Senegalczyk z włoskim obywatelstwem.

Kierowca autokaru, w którym było ponad 50 uczniów gimnazjum z okolic miasta Crema, zmienił nagle trasę, zatrzymał pojazd i z nożem w ręku powiedział uczniom, że nikt nie może wysiąść. Wówczas jeden z chłopców zadzwonił do rodziców i opowiedział o tym, co się stało. Ci z kolei wezwali karabinierów.

Zobacz także

Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Kierowca, uciekając, zjechał na pobocze i tam rozlał benzynę w autobusie, a następnie ją podpalił, krzycząc, że chce się zabić. Wykrzyczał też słowa: „Trzeba powstrzymać śmierć ludzi na Morzu Śródziemnym”.

Karabinierom udało się wyprowadzić wszystkie dzieci z pojazdu. 14 osób odwieziono do szpitala z objawami zatrucia dymem. Ich życiu nic nie zagraża.

Kierowca autobusu został aresztowany. Służby ustaliły, że mężczyzna był już wcześniej karany za jazdę pod wpływem alkoholu i przemoc seksualną.

Włoskie media podkreślają, że dzięki błyskawicznej reakcji i sprawnej ewakuacji dzieci nie doszło do tragedii.

Zobacz także

Szef MSW Włoch Matteo Salvini, komentując ten incydent, zapytał: „Dlaczego osoba z takimi zarzutami kierowała autokarem ze szkolną wycieczką?”.

Zapowiedziano, że dzieci będą pod opieką psychologa.

RadioZET.pl/PAP/JŚ