Zamknij
pożar w Mediolanie
  • mid-epa09435630
  • mid-epa09435697
  • mid-epa09435839
  • 6 Zobacz
fot. PAP/EPA/ENRICO MARTINELLI

W Mediolanie spłonął 15-piętrowy wieżowiec. Ewakuowano około 70 rodzin. Ogień i kłęby dymu widać było nawet z odległych dzielnic miasta. Na razie nie ma informacji o poszkodowanych.

W Mediolanie na północy Włoch w płomieniach stanął w niedzielę 15-piętrowy wieżowiec. Pożar ogarnął niemal cały blok. Ewakuowano około 70 rodzin. Na razie nie ma informacji o poszkodowanych.

Gigantyczny pożar w Mediolanie. 15-piętrowy wieżowiec niemal doszczętnie się spalił

Na miejsce przybyło 17 wozów straży pożarnej. "Poczuliśmy zapach dymu i natychmiast uciekliśmy. Nie sądziłam, że to aż tak poważne" - mówiła agencji ANSA mieszkanka budynku przy via Antonini. Uciekła z piętnastego piętra, gdzie zaczął się pożar. Ogień szybko zajął praktycznie cały budynek o wysokości ponad 60 metrów, znajdujący się w południowej części miasta.

Na miejsce przybył burmistrz stolicy Lombardii Giuseppe Sala, który obserwował akcję gaśniczą. Powiedział, że strażacy informują go o wielu spalonych samochodach w garażach.

Wzniesiony w 2011 roku budynek, znany jako Wieża Moro, ma także dwa poziomy podziemne. Strażacy starają się dotrzeć do wszystkich mieszkań i poziomów, by sprawdzić, czy nikt nie jest uwięziony w środku.

RadioZET.pl/PAP/italy24news.com/ANSA