Zamknij

Śmigłowiec zaginął podczas burzy. Na pokładzie było 7 osób

10.06.2022 09:10

Śmigłowiec z siedmioma osobami na pokładzie zaginął w czwartek we Włoszech w Apeninach na granicy regionów Toskania i Emilia-Romania - podały media. Rano w piątek wznowiono poszukiwania maszyny, na pokładzie której był włoski pilot, czterech obywateli Turcji i dwóch - Libanu.

śmigłowiec
fot. Shutterstock.com

Helikopter wystartował z lotniska w Lukce w czwartek rano i miał dotrzeć do celu w Treviso na północy Włoch w ciągu godziny. Kiedy zniknął z radaru, urzędnicy wszczęli alarm.

Włochy. Śmigłowiec zniknął z radaru. Na pokładzie było 7 osób

Poszukiwania w regionach Toskanii i Emilia-Romania zostały wznowione w piątek rano - donosi "La Stampa".

Ostatni sygnał wskazujący lokalizację śmigłowca zanotowano koło Modeny, gdzie koncentrują się poszukiwania. W chwili zaginięcia maszyny były tam bardzo trudne warunki meteorologiczne; burza z silnymi porywami wiatru i gradobiciem.

W pojeździe znajdowało się siedem osób: włoski pilot, czterech obywateli Turcji i dwóch Libańczyków. Maszyna leciała do miejscowości Castelminio di Resana z klientami do znajdującej się tam firmy papierniczej.

Funkcjonariusze kilku służb wraz z ochotnikami Obrony Cywilnej przeszukują teren w lasach i wśród skarp. W akcji wykorzystano m.in. śmigłowce Ratownictwa Alpejskiego, a także zespół naziemny złożony z 24 wolontariuszy.

RadioZET.pl/PAP - Sylwia Wysocka, La Stampa