Zamknij

Na drzewach i latarniach zawisły szaliki. O co chodzi?

Redakcja
03.11.2017 09:09
Na drzewach i latarniach zawisły szaliki. O co chodzi?
fot. Pixabay

Na drzewach i latarniach w Bolonii pojawią się szaliki. To dobroczynna inicjatywa na rzecz bezdomnych, którzy będą mogli jesienią i zimą ogrzać się szalikami, zbieranymi obecnie wśród mieszkańców miasta.

Zagłosuj

Czy podobna akcja powinna zostać zorganizowana w polskich miastach?

Liczba głosów:

Włoskie media przypominają, że w ostatnich latach pojawiło się wiele oryginalnych form pomocy ubogim, począwszy od tzw. zawieszonej kawy, czyli płacenia w barze za dodatkową filiżankę dla osoby, która nie ma na nią pieniędzy. Następnie było zawieszone śniadanie, zawieszona pizza, a także świąteczne ciasto i lody. Tej jesieni na drzewach i latarniach w dwóch pierwszych dzielnicach Bolonii będzie można zobaczyć zawiązane szaliki.

- Dzięki temu bezdomni będą mogli się ogrzać. Zachęcamy ludzi, aby oddawali szaliki, których już nie noszą – powiedzieli przedstawiciele organizacji dobroczynnej, niosącej pomoc bezdomnym.

Inicjatorzy akcji "Podaruj szalik" zaapelowali, by wieszać je w widocznych miejscach, aby każdy, komu jest zimno, mógł go łatwo znaleźć i się nim otulić. To pierwszy taki pomysł we Włoszech - zauważono. - Idea ta została przeniesiona ze Stanów Zjednoczonych - wyjaśnił jeden z pomysłodawców Giuseppe Balduini.

Zobacz także

- Mamy nadzieję, że ten sympatyczny gest podbije serca bolończyków. Już w najbliższych dniach zawiesimy szaliki - dodał. Akcji towarzyszyć będzie kampania informacyjna.

Wkrótce zostanie prawdopodobnie rozszerzona na 10 innych włoskich miast, w których działa organizacja wolontariuszy, pomagających bezdomnym.

RadioZET.pl/PAP/DG