Zamknij
Tornado na wyspie Pantalleria
  • mid-epa09460195 (1)
  • mid-epa09460193
  • mid-epa09460192
  • 7 Zobacz
fot. PAP/EPA

Tornado spowodowało poważne zniszczenia na włoskiej wyspie Pantelleria. Zginęły dwie osoby, a dziewięć jest rannych – donosi AFP, powołując się na lokalne władze.

Tornado przeszło w piątek nad włoską wyspą Pantelleria na Morzu Śródziemnym. Życie straciły dwie osoby, a dziewięć jest rannych. Ofiary śmiertelne to dwaj mężczyźni wyrzuceni przez siłę żywiołu z samochodu, którym jechali. Jeden z nich był strażakiem po służbie.

Cytowani przez włoskie media ratownicy podają, że jest to wstępny bilans ofiar. Podjęto poszukiwania innych osób, które mogły ucierpieć.

Włochy. Tornado uderzyło w wyspę Pantelleria

Włoski urząd ds. ochrony ludności przekazał, że trąba powietrzna przewróciła sześć samochodów. Jeden z nich uderzył w dom.

Lokalne media donoszą, że tornado w ciągu kilku sekund spowodowało spustoszenie na nadmorskiej drodze. – To był apokaliptyczny widok – powiedział agencji informacyjnej ANSA sanitariusz na miejscu zdarzenia. Gdy pogoda się poprawiła, w akcję zaangażowano śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego z bazy na wyspie Lampedusa.

Pantelleria to wyspa na Morzu Śródziemnym, położona bliżej Afryki Północnej niż Włoch. Słynie z gorących źródeł i urwistych klifów. Często na tej wyspie wypoczywają znane osoby, jak Sting czy Giorgio Armanii.

RadioZET.pl/AFP/PAPoprac. AK

C