Zamknij

Trzech imigrantów zgwałciło i zabiło 16-latkę. Oburzenie we Włoszech

Redakcja
26.10.2018 13:35
Trzech imigrantów zgwałciło i zabiło 16-latkę. Oburzenie we Włoszech
fot. Twitter screen

Włoska policja zatrzymała trzech imigrantów, którzy są podejrzewani ws. zabójstwa 16-latki. Nastolatka została odurzona narkotykami, zgwałcona i pozostawiona w opuszczonym budynku w Rzymie znanym z handlu narkotykami. Śmierć Desirée Mariottini wstrząsnęła opinią publiczną. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Podejrzani to dwaj senegalscy obywatele i jeden Nigeryjczyk. Zostali aresztowani pod zarzutem morderstwa, napaści na tle seksualnym i dystrybucji narkotyków – poinformowały w czwartek władze włoskie. Nastolatka ostatni raz była widziana 18 października. Jej ciało znaleziono w zeszłym tygodniu w zaniedbanym budynku w Rzymie – podaje BBC

Minister spraw wewnętrznych, Matteo Salvini, zapowiedział, że czwarty podejrzany zostanie szybko zatrzymany. 

Zobacz także

Mieszkańcy dzielnicy San Lorenzo, w której doszło do zabójstwa, w pobliżu głównego dworca kolejowego Termini w Rzymie, zażądali, aby władze interweniowały ws. rozprzestrzeniającej się działalności przestępczej. Część mieszkańców domaga się, aby rząd włoski przyspieszył wydalanie imigrantów, którzy przebywają w kraju nielegalnie.

Śmierć 16-letniej Desirée Mariottini jest porównywana przez włoskie media z morderstwem i gwałtem 18-letniej Pameli Mastropietro, której poćwiartowane ciało znaleziono w walizce we włoskim mieście Macerata.

RadioZET.pl/BBC/AP/DG