Zamknij

Włochy: trzęsienie ziemi na wyspie Ischia. Są ranni i zabici

Redakcja
22.08.2017 07:10
Włochy: trzęsienie ziemi na wyspie Ischia. Są ranni i zabici
fot. PAP/EPA

Trzęsienie ziemi na włoskiej wyspie Ischia. Media podają, że dwie osoby nie żyją. 

Na skutek trzęsienia na włoskiej wyspie zginęły dwie kobiety. Jedna pod spadającymi fragmentami kościoła, druga - pod gruzami własnego domu.

Do tragedii doszło w poniedziałek wieczorem.

Z najnowszych informacji wynika, że rannych zostało przynajmniej 39 osób. Wśród zaginionych jest troje dzieci. Media podają, że mogą być uwięzione pod szczątkami budynków. Ratownikom udało się wydobyć spod gruzów pięć żywych osób.

Największe zniszczenia są w miejscowościach Casamicciola i Lacco Ameno. Awarii uległa sieć elektryczna. Część wyspy pogrążona jest w ciemnościach.

W rezultacie trzęsienia na wyspie wybuchła panika, a wiele osób postanowiło pozostać w nocy pod gołym niebem w obawie przed kolejnymi wstrząsami. Turyści odmawiają powrotu do hoteli i chcą jak najszybciej opuścić Ischię. Będą ewakuowani promami przez Obronę Cywilną. W oczekiwaniu na nie turyści śpią ze swymi bagażami w ogrodach i na skwerach. Zdecydowano też o otwarciu stadionu, żeby i tam ludzie mogli koczować. 

Wiele starych domów zamieniło się w gruzowiska. Na wyspie nie ma prądu. Ischia, która leży w zatoce neapolitańskiej, jest popularna wśród turystów. Kiedy zaczęło się trzęsienie ziemi zapanowała panika. Turyści uciekali z hoteli i chcieli się jak najszybciej przedostać na ląd. Służby udostępniły promy, w porcie ustawiają się teraz kolejki. Otwarto też stadion na których ludzie koczowali przez noc pod gołym niebem.

RadioZET.pl/PAP/daw, KM