Zamknij

Włochy. Trzęsienie ziemi na wyspie Ischia. Dzieci uwięzione pod gruzami [FOTO]

Redakcja
22.08.2017 09:43
Włochy. Trzęsienie ziemi na wyspie Ischia. Dzieci uwięzione pod gruzami [FOTO]
fot. PAP/EPA

Dwie ofiary śmiertelne i 39 osób rannych to najnowszy bilans poniedziałkowego trzęsienia ziemi na włoskiej wyspie Ischia niedaleko Neapolu. W ciągu 10 godzin, jakie minęły od wstrząsu, strażacy uratowali kilka osób. Pod gruzami jest jeszcze dwoje dzieci.

Rodzeństwo w wieku czterech i sześciu lat znajduje się pod gruzami domu w gminie Casamicciola na wyspie, gdzie zanotowano największe straty w rezultacie wstrząsu o magnitudzie 4. We wtorek rano strażacy nawiązali kontakt z zasypanymi dziećmi i podali im wodę. Wcześniej spod gruzów w tym miejscu udało się wydobyć siedmiomiesięczne niemowlę; jego stan określa się jako dobry.

Wśród 39 rannych jedna osoba odniosła ciężkie obrażenia.

Szkody są bardzo duże. Zawaliły się budynki mieszkalne, zniszczeniu uległy hotele. Setki ludzi spędziły noc pod gołym niebem.

Zobacz także

Z Ischii uciekają turyści - w porcie ustawiła się długa kolejka osób, które chcą jak najszybciej ją opuścić, a w nocy w kierunku Neapolu i okolic odpłynęło kilka dodatkowych promów.

Do tragedii doszło w poniedziałek około godziny 21.

Wiele starych domów zamieniło się w gruzowiska. Na wyspie nie ma prądu. Ischia, która leży w zatoce neapolitańskiej, jest popularna wśród turystów. Kiedy zaczęło się trzęsienie ziemi zapanowała panika. Turyści uciekali z hoteli i chcieli się jak najszybciej przedostać na ląd. Służby udostępniły promy, w porcie ustawiają się teraz kolejki. Otwarto też stadion na których ludzie koczowali przez noc pod gołym niebem.

Spod gruzów udało si uratowac maleńkie dziecko. Już okrzyknięto tę sytuację cudem.

RadioZET.pl/PAP/KM