Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Oburzenie we Włoszech. Tysiące mrówek obeszło pacjentkę w szpitalu [WIDEO]

13.06.2017 21:18
xxx wiadomosci

Szok we Włoszech. Zdjęcie kobiety przykutej do szpitalnego łóżka, po której wędrują tysiące mrówek wywołało falę oburzenia. Po publikacji mediów oddział szpitala w Neapolu zamknięto i zarządzono dezynfekcję. Dyrekcja placówki tłumaczy, że mrówki dostały się tam z powodu prac remontowych.

Oburzenie we Włoszech. Tysiące mrówek obeszło pacjentkę w szpitalu [WIDEO] fot. Twitter

Włoskie media nie ukrywają, że szokujące zdjęcie wygląda, jakby zrobiono je w którymś z biednych krajów Trzeciego Świata, a nie w cywilizowanym europejskim państwie. Dziennikarze podali, że pacjentka była leczona antybiotykami z powodu wstrząsu septycznego po złamaniu kończyny. Kobieta w sali znajdującej się na piątym piętrze neapolitańskiej placówki leżała całkowicie sama.

Po upublicznieniu sprawy w szpitalu zarządzono wewnętrzne postępowanie, które ma wskazać winnych bulwersujących zaniedbań. Zdarzenie do wewnętrznej gry wykorzystują także włoscy politycy. Matteo Salvini z Lega Nord wyraża nadzieję, że osoby odpowiedzialne trafią do więzienia.

Zdaniem prezydenta regionu Kampania, który odwiedził szpital, mrówki miały wspinać się po drzewie, którego gałęzie dotykały szpitalnego balkonu. Wabił je zapach kroplówki z glukozą, którą podawano pacjentom. Jak dodał, władze regionu pracują nad poprawą warunków leczenia w szpitalach w Kampanii, które często nie spełniają najwyższych standardów.

RadioZET.pl/ANSA/DG

Oceń
Tagi