Zamknij

W Polsce pyton, w Rzymie krokodyl. Służby szukają ogromnego gada [FOTO]

Redakcja
17.07.2018 08:25
Krokodyl
fot. Twitter screen

W rejonie Rzymu trwają poszukiwania krokodyla, choć nie ma pewności, czy istnieje. Ci, którzy twierdzą, że go widzieli w jednym z kanałów, mówią, że gad jest ogromny. Okolice miasteczka Fiumicino przeszukują karabinierzy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Boisz się dzikich zwierząt?

Liczba głosów:

Rzymska prasa informuje, że krokodyl był widziany w gminie Maccarese, w jednym z kanałów wykorzystywanych przez liczne tam gospodarstwa rolne. W sprawę zaangażowały się lokalne władze.

Karabinierzy i funkcjonariusze straży leśnej sprawdzają kanały. Śledzimy sytuację. Mam nadzieję, że nie był to szalony gest kogoś nierozważnego, kto pozbył się gada, jakiego trzymał w domu 

– zapewnił burmistrz Fiumicino Esterino Montino w przemówieniu wygłoszonym w poniedziałek w czasie ceremonii zaprzysiężenia go na drugą kadencję.

Na razie, przyznał burmistrz, nie ma żadnego ewidentnego dowodu obecności zwierzęcia.

Zobacz także

Mieszkańcy pokazują zdjęcia, na których widać długi cień w mętnej wodzie. To może być krokodyl albo pień lub też „lokalny potwór niczym z Loch Ness” – podkreślił dziennik „Il Messaggero”. Informuje o ironii, jaką wywołują doniesienia o gadzie i próbach ich wykorzystania, by zareklamować nadmorską miejscowość w szczycie letniego sezonu. 

POSZUKIWANIA PYTONA NAD WISŁĄ: 

RadioZET.pl/PAP/DG