Zamknij

Niedaleko wybrzeża Włoch zatonął superjacht. Wszystko nagrała kamera

Jan Wysocki
23.08.2022 08:19

Włoska straż wybrzeża uratowała czterech pasażerów i pięciu członków załogi z tonącego statku. 40-metrowy superjacht zatonął u wybrzeży Włoch niedaleko przystani Catanzaro we Włoszech

Tonący superhjacht
fot. Twitter/Guardia Costiera

Do zdarzenia doszło w sobotę 20 sierpnia. Moment zatonięcia superjachtu uwieczniła włoska straż wybrzeża. Wcześniej funkcjonariusze uratowali oni czterech pasażerów i pięciu członków załogi z jachtu. Statek zatonął w Morzu Śródziemnym 9 mil morskich od wybrzeża Włoch, niedaleko Catanzaro.

Próbowali odholować superjacht

Dzień przed zatonięciem "Sagi", załoga statku poinformowała o problemach straż wybrzeża. Statek nabierał wody na rufie. Na pomoc ruszył włoski okręt patrolowy oraz rumuński, który działał w tym rejonie z ramienia Frontexu. Po podjęciu załogi i pasażerów spróbowano odholować uszkodzony jacht. Jednak pogarszająca się sytuacja pogodowa uniemożliwiła to.

Wtedy postanowiono osadzić superjacht na mieliźnie do czasu uspokojenia się pogody. Jednak i ten plan nie powiódł się, co ostatecznie skończyło się błyskawicznym zatonięciem statku.

Jak przekazały włoskie media, miejscowy Urząd Morski rozpoczął śledztwo w sprawie zatonięcia 40-metrowego jachtu. "Saga" płynęła pod banderą Kajman, jednak załoga składała się z Włochów. Statek płynął z Gallipoli z Turcji do Milazzo, które znajduje się na Sycylii.

RadioZET.pl/Quotidiano