Zamknij

Ratownicy znaleźli ciała trzech narciarzy. Jeździli w zabronionym miejscu [WIDEO]

Redakcja
04.02.2019 11:28
Ratownicy znaleźli ciała trzech narciarzy. Jeździli w zabronionym miejscu [WIDEO]
fot. Twitter screen

Ciała trzech narciarzy, którzy zginęli w wyniku zejścia lawiny, znaleźli w poniedziałek ratownicy górscy w rejonie włoskiej miejscowości Courmayeur w Dolinie Aosty. Trwają poszukiwania czwartej zaginionej osoby. Ofiary to Brytyjczycy i Francuzi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Poszukiwania narciarzy, którzy zaginęli po zejściu lawiny w Val Veny, dolinie w masywie Mont Blanc, trwały od niedzieli.

Według ratowników turyści uprawiający tzw. freeride jeździli na nartach w zabronionym miejscu. Wszyscy mieli plecaki z poduszkami powietrznymi, które pomagają uratować się w przypadku zejścia lawiny.

Śnieżyce i lawiny we Włoszech 

Północ Włoch zmaga się od niedzieli ze skutkami śnieżyc i lawin. W Dolinie Aosty zginął narciarz przysypany przez lawinę. 

Po intensywnych opadach śniegu znacznie wzrosło zagrożenie lawinowe w kilku regionach, między innymi w Dolinie Aosty i Friuli-Wenecji Julijskiej. W rejonie prowincji Sondrio w Lombardii zamknięto odcinek drogi krajowej, na którą zeszły dwie lawiny. Nikt nie odniósł obrażeń.

Zobacz także

Władze regionu Emilia-Romania zapowiedziały, że wystąpią do rządu o ogłoszenie stanu kryzysowego w związku z zalaniem znacznych obszarów wokół Bolonii po gwałtownych ulewach.

RadioZET.pl/PAP/DG