Zamknij

Włochy. Martwy Polak znaleziony w ciężarówce. Podano wstępną przyczynę śmierci

Redakcja
08.01.2019 14:17
Włochy
fot. You Tube screen

Ciało polskiego kierowcy znaleziono w ciężarówce zaparkowanej przed restauracją w jednej z włoskich miejscowości. Policji bada przyczyny jego śmierci, ale według wstępnych ustaleń mężczyzna mógł się zatruć tlenkiem węgla. 

O sprawie informuje Gazeta.pl, powołując się na lokalne media. Zwołki 50-latka znaleziono w kabinie ciężarówki, którą zaparkował na parkingu przed restauracją w miejscowości Termoli (prowincja Molise, wschodnie Włochy). 

Wstępne ustalenia śledczych mówią o zatruciu tlenkiem węgla. Zwrócili oni uwagę na fakt, że mężczyzna trzymał w samochodzie kuchenkę gazową, na której nie podgrzewał sobie posiłki, ale też ocieplał nią kabinę w mroźne dni. Na najbliższe dni zaplanowano sekcję zwłok zmarłego. 

Zobacz także

- W 2019 r. wciąż akceptujemy to, że kierowcy śpią i jedzą w ciężarówkach stojących na parkingach. Można sobie łatwo wyobrazić, że przez to nie są wcale wypoczęci, a później ryzykują życie swoje oraz innych użytkowników dróg. Apelujemy o więcej kontroli, które weryfikowałyby warunki, w których ci kierowcy funkcjonują - skomentował sekretarz generalny Włoskiej Federacji Transportu Maurizio Diamante, cytowany przez portal Termolionline.it. (cytat za: Gazeta.pl)

RadioZET.pl/Gazeta.pl/YouTube/MP