Zamknij

W tej wiosce we Włoszech dostaniesz za darmo dom i 2 tysiące euro!

Redakcja
10.05.2017 17:43
W tej wiosce we Włoszech dostaniesz za darmo dom i 2 tysiące euro!
fot. Pexels.com

Władze małej wioski na północy Włoch znalazły nietypowy sposób na zwiększenie swojej populacji. Przeprowadzając się do liczącej obecnie 394 mieszkańców wsi Bormida, dostaniemy za darmo dom lub mieszkanie oraz jednorazowo 2 tys. euro (8400 zł).

Niskie koszty życia

Burmistrz wsi Bormida, Daniele Galliano wpadł na niecodzienny pomysł, mający zapobiec wyludnieniu. Każdy, kto przeprowadzi się do malowniczej miejscowości we włoskiej Lugirii, dostanie jednorazowo 2 tys. euro i tanie mieszkanie lub dom. W przypadku większego domu czynsz wyniesie 120 euro, a ci, którzy dostaną małe mieszkanie, będą mieć czynsz w wysokości jedynie 50 euro miesięcznie (210 zł).

Zobacz także

– Są to nieruchomości, których i tak nie mogliśmy wynająć po rynkowych stawkach. Ustaliliśmy więc symboliczną kwotę, bo absolutnym priorytetem jest dla nas, by w wiosce pojawili się nowi mieszkańcy – mówi burmistrz.

Spokój i brak stresu

Obecnie największym problemem wsi Bormida jest wyludnienie. Jeszcze w latach 50-tych XX wieku mieszkało tam ponad tysiąc osób. Obecnie liczba mieszkańców to jedynie 394 osoby. Przeprowadzka do Ligurii spodoba się tym, którzy chcą uciec od miejskiego zgiełku. – Nie ma tu może wiele do roboty, ale życie tu jest proste i blisko natury. Mamy lasy, kościół i mnóstwo dobrego jedzenia. A nasze życie jest wolne od stresów – zachwala w „Guardianie” Oddone Giuseppe, menedżer jednej z czterech restauracji, które znajdują się w wiosce.

maps
fot. GoogleMaps

RadioZET.pl/Fly4free/strz

Ekspresy ciśnieniowe - rodzaje ekspresów do domu i biura