Zamknij

Włoski prokurator: mamy trop! Do Rimini przylecieli bliscy 26-latki

Redakcja
29.08.2017 16:29
Włoski prokurator: mamy trop! Do Rimini przylecieli bliscy 26-latki
fot. Youtube/News U.S Today

Mamy trop, jestem pełen nadziei, policja pracuje dobrze. Uważam, że szybko możemy osiągnąć rezultaty – mówił Paolo Giovagnoli, szef prokuratury w Rimini w rozmowie z włoskim dziennikiem „Il Giornale”. Od trzech dni trwają poszukiwania czterech napastników, którzy w bestialski sposób zaatakowali polskie małżeństwo w Rimini. Tymczasem do Rimini przyleciała mama i brat poszkodowanej. Jej mąż został wypisany ze szpitala.

Prokurator i policjanci udali się już do Włoch - poinformował na konferencji prasowej we wtorek minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Wiadomo też, że czwartą osobą, która poleciała do Rimini jest tłumacz.

Bliscy przylecieli do Rimini

Małżeństwo 26-latków trafiło w sobotę do szpitala w Rimini. Jak podają reporterzy „Faktów” TVN, mężczyzna został już wypisany. Do poszkodowanej przyleciała jej matka i brat. Gdyby nie brutalne przestępstwo w noc z piątku na sobotę, oboje byliby już w domu. – Stan psychiczny dwojga jest coraz lepszy – mówił lekarz ze szpitala, gdzie leży polskie małżeństwo. Powrót do pełni zdrowia zajmie im jednak dużo czasu.

Najnowsze informacje o podejrzanych. Wytypowano 15 osób:

Zobacz także

"Stan psychiczny coraz lepszy"

Gdyby nie brutalne przestępstwo w noc z piątku na sobotę, oboje byliby już w domu. – Stan psychiczny dwojga jest coraz lepszy – mówił lekarz ze szpitala, gdzie leży polskie małżeństwo. Powrót do zdrowia zajmie im jednak dużo czasu. Szef prokuratury w Rimini uważa, że turyści nie powinni nocą wychodzić na miejskie plaże. – To miejsca niebezpieczne, głównie z powodu rabunków – mówi Paolo Giovagnoli.

Współpraca polsko-włoska

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro podkreśla, że strona polska zrobi co w ich mocy, aby sprawcy zostali złapani najszybciej, jak to możliwe. – Mamy przygotowane też konkretne czynności, w których zamierzamy brać udział i strona włoska wykazuje pełną otwartość na współpracę z nami, współdziałanie w zakresie ścigania tych bardzo groźnych bandytów, którzy powinni zostać i mam nadzieję zostaną uchwyceni i surowo ukarani – mówił minister.

Poszkodowana rozpoznała sprawców na nagraniach:

Zobacz także

Czy uważasz, że kara śmierci powinna zostać w Polsce przywrócona? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/Il Giornale/ANSA/TVN24/strz