Zamknij

Wnuk generała Franco skazany na 2,5 roku więzienia. Ten proces śledziła cała Hiszpania

Redakcja
08.02.2018 22:08
Wnuk generała Franco skazany na 2,5 roku więzienia. Ten proces śledziła cała Hiszpania
fot. Youtube

Hiszpańskie agencje prasowe donoszą o tym, że wnuk generała Francisco Franco trafi na 30 miesięcy do więzienia. Nie ma to jednak nic wspólnego z polityką. Francisco Franco Martinez-Bordiu spowodował wypadek i uciekł.

Zagłosuj

Interesujesz się historią?

Liczba głosów:

W wypadku spowodowanym przez Francisco Franco Martineza-Bordiu ucierpiał żandarm. Długie śledztwo i proces w hiszpańskim mieście Teruel ujawnił kilka obciążających szczegółów.

Wypadek i niebezpieczna ucieczka

Oskarżony, prowadząc z nadmierną szybkością po zapadnięciu zmroku swój samochód terenowy w kwietniu 2012 roku, nie zatrzymał się na wezwanie żandarmerii drogowej, lecz staranował jej pojazd, cofając się na tylnym biegu, a następnie uciekł. Przy próbie staranowania samochodu policyjnego ranił jednego z żandarmów. Następnie odjechał ze znaczną prędkością, po czym porzucił swój samochód i zbiegł.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Potrącony żandarm otrzyma od Franco Martineza-Bordiu 1500 euro. Ten zapłaci jeszcze grzywnę w wysokości 26,5 tys. euro, oraz będzie musiał pokryć koszty remontu (2,7 tys. euro).

Finał głośnego procesu

Proces śledziła cała Hiszpania. Prokurator domagał się dla oskarżonego sześciu lat więzienia. Finalnie wyszło na to, skazany odsiedzi 2,5 roku.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/abc.es/strz