Zamknij

Wojciech Bojanowski zatrzymany w Tajlandii [ZDJĘCIA]

Redakcja
10.07.2018 15:23
Wojciech Bojanowski
fot. PAP/EPA

Wojciech Bojanowski, specjalny wysłannik TVN24 do Tajlandii, został zatrzymany przez tajlandzką policję. Dziennikarz latał dronem przy jaskini, gdzie odbywała się akcja ratowania uwięzionych chłopców i trenera. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Nasz reporter Wojciech Bojanowski został zatrzymany w Tajlandii pod zarzutem używania drona przy wejściu do jaskini. Nie mamy z nim obecnie kontaktu” – napisano na oficjalnym koncie TVN24 na Twitterze.

Wojciech Bojanowski relacjonował dla TVN24 akcję ratowniczą w Tham Luang w Tajlandii. Informację o zatrzymaniu polskiego dziennikarza podał jako pierwszy „The Standard”.

Akcja ratunkowa w Tajlandii. Z jaskini uratowano wszystkich chłopców 

We wtorek kierująca akcją ratunkową marynarka wojenna Tajlandii oświadczyła, że uratowano wszystkich 12 chłopców i 25-letniego trenera piłki nożnej, którzy od 23 czerwca byli uwięzieni w zalanej jaskini w północnej Tajlandii.

Premier Tajlandii Prayuth Chan-ocha, cytowany przez BBC, poinformował, że chłopcy przed rozpoczęciem wyprawy na powierzchnię otrzymali środki uspokajające, by zapobiec możliwym atakom paniki.

Zobacz także

Dwunastu chłopców w wieku od 11 do 16 lat z jednej drużyny piłkarskiej i ich trener utknęli w jaskini Tham Luang Nang Non w prowincji Chiang Rai 23 czerwca. Poszli tam po skończonym treningu. Ze względu na ulewne deszcze jaskinia została zalana, co uniemożliwiło chłopcom i trenerowi wydostanie się na powierzchnię.

2 lipca nurkowie znaleźli ich głodnych w częściowo zalanej komorze, kilka kilometrów w głębi kompleksu jaskiniowego.

RadioZET.pl/PAP/TVN24/DG