Zamknij

Syria: 15 cywilów zginęło w nalocie na okolice Ar-Rakki

Redakcja
08.04.2017 19:26
Syria
fot. PAP/EPA

Co najmniej 15 cywilów, w tym czworo dzieci, zginęło w sobotę w ataku powietrznym kierowanej przez USA koalicji na opanowany przez Państwo Islamskie teren koło miasta Ar-Rakka na północy Syrii - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Według niego celem ataku była wioska Hanida, która leży na południowym brzegu Eufratu, około 30 kilometrów na zachód od Ar-Rakki. Świadek wydarzenia powiedział niemieckiej agencji dpa, że trafiono w kawiarnię internetową, a liczba ofiar śmiertelnych może się zwiększyć, gdyż jest szereg ciężko rannych.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Jak zaznacza Reuters, od rzecznika kierowanej przez USA koalicji nie udało się na razie uzyskać komentarza na ten temat.

Ar-Rakka jest najważniejszym kontrolowanym przez dżihadystów ośrodkiem w Syrii. Od listopada trwa ofensywa na to miasto, prowadzona przez ugrupowania kurdyjskie przy wsparciu lotniczym międzynarodowej koalicji. USA są krytykowane w związku z odnotowanym w ubiegłych miesiącach drastycznym wzrostem liczby cywilnych ofiar ich kampanii przeciwko Państwu Islamskiemu w Syrii i Iraku.

RadioZET.pl/PAP/DG