Zamknij

Rosjanie pracują nad "planem minimum". Podano najbliższe cele ataków

Maciej Walasek
11.04.2022 02:52

W nocy z niedzieli na poniedziałek wiceminister Ukrainy, Hanna Malyar, poinformowała, że "rosyjska armia kontynuuje prace nad planem minimum dla wschodniej Ukrainy". Jednocześnie Sztab Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał, gdzie należy spodziewać się kolejnych ataków wroga.

wojna w Ukrainie
fot. Yaghobzadeh Alfred/ABACA/Abaca/East News

Wojna w Ukrainie trwa od prawie 50 dni. Od tego czasu Rosjanie nie zdołali zdobyć większych miast i na początku kwietnia zaczęli wycofywać się z północnych terenów Ukrainy. Dzielny opór ukraińskich obrońców nie kończy się, ponieważ wrogie wojska zamierzają skupić się na zajęciu wschodniej części kraju. Po przegrupowaniu jednostek rosyjskich na Ukrainie, według oficjalnych informacji, nie ma tam ani spokoju, ani stabilności.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy uważa, że wkrótce Rosja rozpocznie nowe ataki w tej części państwa. W związku z tym na granicę rosyjsko-ukraińską sprowadzane są siły z innych części Rosji. Zdziesiątkowane jednostki rosyjskie zostałyby obsadzone nowym personelem sprowadzonym z innych regionów Rosji.

Wojna w Ukrainie: Ukraińcy podali kolejne cele ataków

Dowództwo ukraińskie oczekuje się, że kolejne ataki Rosjan będą koncentrować się wokół Charkowa i Słowiańska.

RadioZET.pl/PAP