Zamknij

Kolejni cywile zginęli w rosyjskich ostrzałach. Wśród zabitych 7-letnie dziecko

10.04.2022 22:03

W wyniku rosyjskich ostrzałów miejscowości w obwodzie charkowskim, na północnym wschodzie Ukrainy, zginęło w niedzielę 10 cywilów, w tym 7-letnie dziecko - poinformował szef władz obwodu Ołeh Syniehubow oraz służby prasowe regionu.

Ukraina
fot. Zniszczony budynek w Charkowie/Sergey Bobok/AFP/East News

Wojna w Ukrainie trwa już 46. dobę. Rosjanie, którzy wycofali się z okolic Kijowa, wciąż bombardują miasta na wschodzie Ukrainy, przede wszystkim w obwodach donieckim, ługańskim i charkowskim. W tym ostatnim rejonie ostrzeliwane były m.in. Bałaklija, Pisoczyn, Zołocziw i Dergacze.

10 osób nie żyje po ostrzałach pod Charkowem. Wśród ofiar 7-letnie dziecko

„Niestety, są ofiary śmiertelne i ranni wśród cywilów. Obecnie wiadomo o 11 osobach. 10 z nich zginęło, wśród nich dziecko” - przekazał w mediach społecznościowych szef władz obwodu Ołeh Syniehubow.

Służby prasowe obwodu, na które powołuje się portal Suspilne, podały natomiast, że wśród zabitych jest dwoje mieszkańców Pisoczyna, a jedna z tych osób to 7-letnie dziecko.

Syniehubow poinformował również, że najtrudniejsza sytuacja jest w rejonie miasta Izium, gdzie trwają zacięte walki. Obecnie nie ma potrzeby masowej ewakuacji mieszkańców Charkowa - zapewnił urzędnik.

Wojna w Ukrainie. Relacja na żywo

RadioZET.pl/PAP/Telegram