Zamknij

Rosjanie ostrzelali autobus z pasażerami. 1 zabity, 14 rannych

26.02.2022 18:04

Jedna osoba zginęła, a 14 zostało rannych w wyniku ostrzelania autobusu z pasażerami w obwodzie charkowskim na wschodzie Ukrainy – poinformował w sobotę szef rejonowej administracji państwowej w mieście Izium Stepan Maselskyj.

Rosjanie ostrzelali autobus z pasażerami. 1 zabity, 14 rannych
fot. Russian Defense Ministry Press Service /Associated Press /East New

Wojna w Ukrainie. Wicemer miasta Izium Wołodymyr Macokin powiedział portalowi Suspilne, że do ataku doszło na trasie z Iziuma do Charkowa w pobliżu wioski Wołochiw Jar.

W wyniku ataku jedna osoba zginęła, a 14 zostało rannych. Brak innych szczegółów.

W obwodzie charkowskim ostrzelano autobus. Jedna osoba nie żyje

W Melitopolu w obwodzie zaporoskim na południu Ukrainy lokalne władze nie mają już kontroli nad budynkami administracyjnymi - poinformował w sobotę mer miasta Iwan Fedorow.

Sytuacja w Melitopolu pogorszyła się w ciągu ostatniej doby, zaczynają się problemy z żywnością i lekarstwami. "Wszystkie administracyjne budynki są pod obserwacją i ochroną osób, które z nami się nie kontaktowały i nie wyjaśniały przyczyny" - oznajmił Fedorow, cytowany przez Ukrinform.

Mer miasta poinformował, że w piątek ostrzelano dzielnice mieszkalne, w sobotę także ostrzelano jeden budynek. W szpitalach jest sześciu rannych. W mieście są problemy z łącznością telefoniczną i internetem.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje na żywo:

RadioZET.pl/ PAP