Zamknij

Rzeczniczka praw człowieka Ukrainy: "Najeźdźcy torturują i zabijają osoby starsze"

12.04.2022 07:37

Na okupowanych obszarach Ukrainy rosyjscy najeźdźcy torturują i zabijają osoby starsze – oświadczyła ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa, cytowana we wtorek przez agencję Ukrinform.

Rosjanie zabijają seniorów w Ukrainie
fot. AA/ABACA/Abaca/East News

Rosja od blisko 50 dni prowadzi pełnowymiarową wojnę w Ukrainie. Choć Kreml mówi o "operacji specjalnej" wymierzonej w cele wojskowe, to nie ma dnia, by światu nie ukazały się dowody okrucieństwa Rosjan wobec cywilów.

Bandyci z Rosji mordują, niszczą i gwałcą, nie tylko dorosłych, ale i dzieci oraz seniorów. Dowód brutalnej przemocy wobec najstarszych mieszkańców przybliżyła w sieci ukraińska rzeczniczka praw dziecka Ludmyła Denisowa.

"Najeźdźcy torturują i zabijają osoby starsze"

Denisowa opisała na Telegramie swoje wystąpienie na obradach grupy roboczej ds. starzenia przy 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, która rozpoczęła pracę w Nowym Jorku. Wystąpienie ukazało się też na jej profilu na Facebooku.

"W swoim przemówieniu podkreśliłam, że w czasie wojny na Ukrainie osoby starsze, które nie mogą przenieść się na bezpieczne obszary, muszą żyć pod okupacją lub w oblężonych miastach, gdzie są torturowane i zabijane przez rosyjskich okupantów" – napisała ukraińska rzeczniczka praw człowieka.

Wojna na Ukrainie - najnowsze informacje na żywo

RadioZET.pl/Facebook