Zamknij

Sukces wojsk ukraińskich. Odbiły 11 miejscowości w jednym regionie

01.04.2022 07:07

Siły Zbrojne Ukrainy odzyskały pełną kontrolę nad 11 miejscowościami w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy. Miejscowa ludność otrzyma pomoc humanitarną - głosi piątkowy komunikat Zgrupowania Wojsk Południe.

Ukraina
fot. Facebook/Zgrupowanie Wojsk Południe

Wojna w Ukrainie trwa już 37. dobę. I dokładnie tyle już ukraińskie wojska dzielnie bronią się przed atakami rosyjskiego agresora. Co jakiś czas notują przy tym wymierne sukcesy, takie jak odbicie z rąk Rosjan podkijowskiego Irpienia czy zestrzelenie samolotów wroga.

Ukraińskie wojska odbiły 11 miejscowości z rąk Rosjan

W piątek rano pojawiła się informacja, że Siły Zbrojne Ukrainy odzyskały pełną kontrolę nad 11 miejscowościami w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy. "Miejscowa ludność otrzyma pomoc humanitarną" - poinformowało Zgrupowania Wojsk Południe.

Oddział opublikował w mediach społecznościowych specjalny komunikat, w którym zamieszczono również zdjęcia rosyjskiego sprzętu zdobytego przez ukraińskich żołnierzy.

Podczas operacji wyzwalania miejscowości 60. samodzielna brygada strzelców zmotoryzowanych zdobyła sprzęt wojskowy wroga, w tym czołgi T-64 wraz z amunicją, bojowe wozy piechoty BMP-2 i BMD-2 oraz transporter opancerzony - napisano w komunikacie.

Wojna w Ukrainie. Relacja na żywo

RadioZET.pl/PAP/Facebook