Zamknij

Wrzucali pieniądze do fontanny. Żółw zjadł 915 monet

Redakcja
11.03.2017 11:39
żółw
fot. screen/twitter

Wrzucona moneta do fontanny przyniesie Ci szczęście - w przypadku żółwia morskiego było wręcz przeciwnie. Chirurdzy usunęli z żołądka zwierzęcia 915 monet!

25-letnia samica żółwia morskiego o imieniu Omsin przez rok połykała pieniądze wrzucane do fontanny w jednym z tajlandzkich parków. Monety w żołądku zwierzęcia utworzyły piłkę o ciężarze pięciu kilogramów, która uszkodziła wewnętrzne organy żółwia, powodujące zakażenie zagrażające życiu.

Omsin przeszła wyczerpującą siedmiogodzinną operację. Specjaliści weterynarii usuwali z żołądka kilka monet naraz. Nantarika Chansue, szef Centrum Badań Medyczno-Weterynaryjnych Zwierząt Wodnych Chulalongkorn University powiedziała, że była wściekła, gdy zdała sobie sprawę, co doprowadziło żółwia do ogromnego bólu.

- Czułam złość, że ludzie bez zastanowienia sprawili wielką krzywdę zwierzęciu - mówiła po operacji.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Zielony żółw morski może żyć nawet do 80 lat i znajduje się na liście gatunków zagrożonych Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody.

- W Tajlandii panuje przekonanie, że wrzucający monety do żółwia morskiego będą żyć dłużej - powiedział Rungroj Thanawongnuvej, dziekan Wydziału Weterynarii w Chulalongkorn.

RadioZET.pl/SkyNews/DG