Zamknij

Wsadziła 10-latkę do plastikowej skrzyni i czekała aż się udusi. Wyrok: kara śmierci

Redakcja
08.08.2017 17:32
Wsadziła 10-latkę do plastikowej skrzyni i czekała aż się udusi. Wyrok: kara śmierci
fot. Arizona Police + Twitter

Na karę śmierci skazał amerykański sąd Samanthę Allen, która zamknęła swoją 10-letnią siostrzenicę w plastikowej skrzyni i czekała, aż ta się udusi. To była kara za to, że dziewczynka bez pytania sięgnęła do lodówki po loda na patyku.

Długo wyczekiwany finał głośnej sprawy zabójstwa z 2011 roku z Phoenix (Arizona, USA). Początkowo 28-letnia Samantha Allen twierdziła, że jej siostrzenica zatrzasnęła się w plastikowym pudle przez przypadek podczas zabawy. Tę wersję potwierdziła w pierwszych zeznaniach 8-letnia siostra zmarłej.

10-latka zmarła w męczarniach

Kilka lat później dziecko zmieniło swoje zeznania, mówiąc, że Allen celowo zamknęła jej siostrę w szczelnym pudle bez powietrza. Wyszło wtedy na jaw, że kobieta w ten sposób chciała ukarać dziecko za to, że bez pytania wzięło z lodówki loda. 10-latka zmarła w męczarniach.

Skazana twierdziła, że to wypadek

Adwokat skazanej, John Curry, twierdził, że dziewczynka nocą weszła do pudełka sama i zmarła bez niczyjej "pomocy", a jej ciało zostało znalezione 6-7 godz. później. Biegli i sędzia po zapoznaniu się z zeznaniami i dowodami nie uwierzyli w tę wersję.

Plastikowe pudełko, w którym zginęła 10-latka miało 91 cm długości i 30 cm szerokości.

Znęcanie się i tortury

Podczas rozprawy wyszło na jaw wiele bulwersujących szczegółów. Sama śmierć dziewczynki była kulminacją wieloletniego znęcania się nad nią. Ame była bita po twarzy, zmuszana do jedzenia psich odchodów, czy zmuszana do chodzenia po rozgrzanym chodniku.

Finalnie Samantha Allen została skazana na karę śmierci

Reakcje bliskich po ogłoszeniu wyroku:

RadioZET.pl/PhoenixNewTimes.com/ fox10phoenix.com/strz