Zamknij

Wśród ofiar pożaru w Grecji są Polacy. Zginęła matka z dzieckiem

Redakcja
24.07.2018 11:17
Grecja
fot. PAP/EPA/ALEXANDROS VLACHOS

Podczas pożarów w Grecji ucierpiały co najmniej dwie osoby z Polski. Biuro podróży Grecos informuje o śmierci matki i syna. Służby ostrzegają przed wakacjami w Grecji kontynentalnej.

Do tragedii mogło dojść podczas ewakuacji hotelu, w którym zakwaterowani byli Polacy. Według "Super Expressu" rodzina pochodziła z Wadowic. Wkrótce podamy więcej informacji.

Co najmniej 50 osób zginęło, a 156 zostało rannych na skutek pożarów szalejących w pobliżu Aten - podała we wtorek grecka Agencja Ochrony Cywilnej. W kraju ogłoszono stan wyjątkowy, premier skrócił zagraniczną wizytę, a rząd zwrócił się o pomoc do państw UE.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Służby ratunkowe przekazały, że 11 rannych jest w stanie krytycznym, i ostrzegły, że bilans ofiar najpewniej będzie rósł wraz z napływaniem do władz kolejnych informacji. Wcześniej informowano o co najmniej 20 zabitych i 69 osobach, które trafiły do szpitala.

Większość ofiar śmiertelnych to ludzie, którzy z powodu pożarów zostali uwięzieni w swoich domach lub samochodach, a pozostali utonęli w morzu, uciekając przed płomieniami. Ponad 700 osób, które chroniąc się przed żywiołem, utknęły na plażach i skalistych odcinkach wybrzeża, zostało uratowanych przez rybaków, grecką straż przybrzeżną i zwykłych urlopowiczów na pontonach.

Wakacje w Grecji kontynentalnej nie są teraz dobrym pomysłem. Lepszym wyborem są np. greckie wyspy, gdzie jest bezpieczniej.

RadioZET.pl/maal