Zamknij

Wstrząsająca zbrodnia we Włoszech. Znaleziono ciała 26 zgwałconych młodych kobiet

Redakcja
07.11.2017 19:41
Wstrząsająca zbrodnia we Włoszech. Znaleziono ciała 26 zgwałconych młodych kobiet
fot. Twitter

Całe Włochy są wstrząśnięte tym, co odkryto w okolicach portu w Salerno. Na Morzu Śródziemnym trafiono na ciała 26 młodych kobiet. Wstępne śledztwo wykazało obecność śladów gwałtów i morderstw. Ofiary były w wieku od 14 do 18 lat, w większości pochodzenia nigeryjskiego. Ciała odnaleziono na jednym z pontonów, którymi próbowano się przedostać do Europy.

Włoska prokuratura i specjalnie powołany zespół śledczych próbują ustalić okoliczności śmierci 26 młodych kobiet. Najprawdopodobniej zostały one zamordowane, a wcześniej zgwałcone. – Ciała noszą ślady przemocy seksualnej – mówił jeden z badających sprawę śledczych.

Makabryczna zbrodnia

Jak podają włoskie media, zatrzymano już w tej sprawie pięć osób. Być może Afrykanki padły ofiarą mafii zajmującej się przemytem ludzi do Europy. – Na czarnym rynku za przemyt jednej osoby z Afryki na terytorium Europy można zarobić nawet 6 tys. dolarów (22 tys. złotych).

Podejrzenie pada na przemytników

Zwłoki kobiet przetransportowano do włoskiego portu statkiem, na którym płynęło 375 imigrantów z Afryki, m.in. z Sudanu, Nigerii i Gambii. Wśród 90 uratowanych przez Włochów kobiet, 8 było w ciąży.

RadioZET.pl/BBC.com/strz