Zamknij

Francja: Aresztowano podejrzanych o planowanie zamachu przed wyborami

Redakcja
18.04.2017 13:45
Policja
fot. Wikimedia Commons

Dwaj mężczyźni zostali aresztowani w Marsylii, na południu Francji, w związku z podejrzeniem, że planowali dokonanie zamachu przed wyborami prezydenckimi, których pierwsza tura odbędzie się w niedzielę - oświadczył we wtorek szef francuskiego MSW.

Minister Matthias Fekl dodał, że w całej Francji wzmocniono środki bezpieczeństwa w związku ze zbliżającymi się wyborami.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Jak powiedziało wcześniej agencji Reutera źródło policyjne, obławę przeciwko aresztowanym podjęto pod koniec ubiegłego tygodnia i obaj zostali zatrzymani w Marsylii w odstępie kilku minut. Źródło to dodało, że wydaje się, iż obaj aresztowani stali się islamskimi radykałami w trakcie odbywania kary więzienia.

Przedwyborcze sondaże

Według opublikowanych sondaży ośrodka Ifop-Fiducial, centrysta Emmanuel Macron wygra pierwszą turę wyborów prezydenckich we Francji zdobywając 23 procent głosów, na drugim miejscu będzie szefowa Frontu Narodowego Marine Le Pen - 22 procent, a na trzecim kandydat skrajnej lewicy Jean-Luc Melenchon - 19,5 procent.

W drugiej turze wyborów prezydenckich we Francji Macron zdecydowanie pokona liderkę skrajnie prawicowego Frontu Narodowego, zdobywając 64 procent poparcia.

RadioZET.pl/PAP/DG