Zamknij

Wybory w Turcji: policja zatrzymała terrorystów przygotowujących zamach

Redakcja
22.06.2018 08:29
Wybory w Turcji: policja zatrzymała terrorystów przygotowujących zamach
fot. PAP/EPA

Policja w Turcji zatrzymała 14 domniemanych członków Państwa Islamskiego (IS), którzy przygotowywali atak terrorystyczny w Ankarze przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi i prezydenckimi – poinformowała w piątek turecka agencja państwowa Anatolia.

Według niej do zatrzymania doszło podczas akcji przeprowadzonych jednocześnie w różnych miejscach przez funkcjonariuszy policyjnych sił antyterrorystycznych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wszyscy zatrzymani to obcokrajowcy, którzy zostali zawiezieni na komendę policji na przesłuchanie.

Wybory w Turcji

Przyspieszenie wyborów parlamentarnych i prezydenckich, pierwotnie zaplanowanych na listopad 2019 roku, turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan ogłosił w połowie kwietnia. Swoją decyzję uzasadnił koniecznością szybkiego przejścia na system prezydencki, za którym większość Turków opowiedziała się w referendum w 2017 roku.

Zobacz także

Turecka policja regularnie przeprowadza operacje wymierzone w IS. Ta zbrojna organizacja dżihadystyczna przyznała się do licznych zamachów bombowych w ostatnich latach w Turcji, w tym do ataku na klub nocny w Stambule z 1 stycznia 2017 roku oraz do ataku w historycznym centrum Stambułu w 2016 roku. W obu tych zamachach życie straciło łącznie 51 osób.

RadioZET.pl/PAP/KM