Zamknij

Macron ostro o Kaczyńskim. Zrównuje go z Le Pen, Orbanem i Putinem

Redakcja
01.05.2017 22:42
Macron
fot. PAP/EPA

Kandydat na prezydenta Francji Emmanuel Macron uznał Jarosława Kaczyńskiego za "przyjaciela i sojusznika" swej rywalki, przywódczyni Frontu Narodowego Marine Le Pen, stawiając go w jednym szeregu z premierem Węgier Viktorem Orbanem i rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem.

„Znacie przyjaciół i sojuszników pani Le Pen. To reżimy panów Orbana, Kaczyńskiego i Putina. To nie są ustroje otwartej i wolnej demokracji. Codziennie łamane są tam liczne swobody, a wraz z nimi nasze zasady” – powiedział Macron na poniedziałkowym wiecu w Paryżu.

Zobacz także

Bez entuzjazmu popierany przez większość francuskich ugrupowań Macron, przywódca ruchu „En Marche!” (Naprzód), nazwał skrajną prawicę, którą reprezentuje jego konkurentka w II turze Marine Le Pen, „narzędziami najgorszego”, szeregami „nienawistnych i tchórzliwych”.
„W przyszłą niedzielę stawką będzie przyszłość społeczeństwa” - zakończył przemówienie Macron. 7 maja odbędzie się we Francji druga tura wyborów prezydenckich. W pierwszym głosowaniu, przed tygodniem, Macron uzyskał 24,01 proc. głosów, a Marine Le Pen 21,30 proc.

RadioZET.pl/PAP/MP