Zamknij

Wybuch bomby w Pakistanie: 5 osób nie żyje

Redakcja
23.02.2017 10:07
Wybuch bomby w Pakistanie: 5 osób nie żyje
fot. PAP/EPA

Co najmniej pięć osób zginęło, a 21 zostało rannych w czwartek w wyniku wybuchu bomby w ekskluzywnej dzielnicy miasta Lahaur w stanie Pendżab na wschodzie Pakistanu - poinformowały miejscowe władze, na które powołuje się agencja Reutera.

Pakistańska telewizja Geo News podała najpierw, że eksplodował generator. Ale pendżabska policja na miejscu zdarzenia poinformowała, że po ocenie rozmiaru zniszczeń najpewniej doszło do wybuchu bomby.

Zagłosuj

Boisz się zamachu w Polsce?

Liczba głosów:

Associated Press informuje, że wybuch miał miejsce w ekskluzywnej restauracji. Cytowany przez agencję AP przedstawiciel władz powiedział, że nie jest jasne, co spowodowało eksplozję.

Siły bezpieczeństwa natychmiast odgrodziły miejsce wybuchu.

Kilka godzin później do silnego wybuchu doszło również w innej ekskluzywnej dzielnicy Lahauru. Nie ma jednak informacji o ofiarach.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Pakistańskie siły bezpieczeństwa są w stanie pogotowia po serii zamachów samobójczych, do których doszło w Pakistanie w ostatnich tygodniach i w których śmierć poniosło co najmniej 130 osób, a kilkaset zostało rannych. W najbardziej krwawym z nich, na suficką świątynię w mieście Sehwan na południowym wschodzie kraju, zginęło 90 osób. 

RadioZET.pl/PAP/KM