Wybuch na dworcu w Nowym Jorku. Zamachowiec w rękach policji

Redakcja
11.12.2017 14:19
Wybuch na dworcu w Nowym Jorku. Zamachowiec w rękach policji
fot. Twitter

Amerykańskie portale potwierdzają, że doszło do wybuchu na dworcu na Manhattanie w Nowym Jorku. Policjantom udało się zatrzymać podejrzanego.

Zagłosuj

Czujesz się w Polsce bezpiecznie w okresie świątecznym?

Liczba głosów:

Kilka osób zostało rannych w poniedziałkowym wybuchu na dworcu autobusowym Port Authority Bus Terminal na Manhattanie, w Nowym Jorku. Podejrzany o spowodowanie eksplozji został zatrzymany - podają media, dodając, że była to "rurobomba".

Na Twitterze pojawiło się nagranie na którym widać moment wybuchu:

Zobacz także

"Rurobomba" na zatłoczonym dworcu

Nieoficjalne doniesienia mówią, że zatrzymany sprawca wybuchu miał przy sobie kolejny ładunek. – To były dwie wyraźne eksplozje – mówił świadek, na którego powołuje się telewizja CNN. Nie ma informacji ofiarach, wiadomo, że kilka osób odniosło obrażenia. Policja twierdzi, że wszystko jest już pod kontrolą – podała telewizja ABC. Do wybuchu doszło w poniedziałek rano lokalnego czasu na 42. ulicy i 8. alei na Manhattanie.

Sprawca w rękach policji

Strażacy poinformowali, że reagują na "incydent" na Port Authority Bus Terminal na Manhattanie. ABC news, powołując się na źródła policyjne, podaje, że w przejściu podziemnym pod terminalem mogła wybuchnąć bomba z zapalnikiem czasowym. Port Authority Bus Terminal to największy dworzec autobusowy w USA, który rocznie obsługuje ponad 65 mln pasażerów.

Przechodnie wrzucają na Twittera zdjęcia i filmy z okolic dworca:

RadioZET.pl/PAP/strz