Zamknij

Po wybuchu w Manchesterze torysi i laburzyści zawieszają kampanie

Redakcja
23.05.2017 08:26
Po wybuchu w Manchesterze torysi i laburzyści zawieszają kampanie
fot. Pixabay

Po poniedziałkowym zamachu w Manchesterze, w którym zginęło 19 osób, Partia Konserwatywna i Partia Pracy postanowiły zawiesić do odwołania swoje kampanie przed zaplanowanymi na 8 czerwca wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii.

Lider opozycyjnych laburzystów Jeremy Corbyn oświadczył, że rozmawiał z premier Theresą May i ustalili, iż zawieszą kampanie. Wcześniej takie kroki zapowiedzieli m.in. Liberalni Demokraci i Szkocka Partia Narodowa.

Zobacz także

- Jestem przerażony straszliwymi wydarzeniami w Manchesterze ostatniej nocy. Myślami jestem z rodzinami i przyjaciółmi tych, którzy zginęli lub zostali ranni - oświadczył Corbyn.

Zobacz także

Premier May oznajmiła wcześniej, że konserwatywny rząd "pracuje, aby ustalić szczegóły tego, co jest traktowane przez policję jako przerażający atak terrorystyczny" i dodała, że "wszystkie nasze myśli są z ofiarami i rodzinami tych, którzy zostali poszkodowani". W wybuchu w hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena, tuż po zakończeniu koncertu amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande, zginęło co najmniej 19 osób, a 59 zostało rannych.

RadioZET.pl/PAP/MAAL