Zamknij

Wybuch w Manchesterze: MSZ wydało zalecenia dla Polaków w Wielkiej Brytanii

Redakcja
23.05.2017 08:46
Wybuch w Manchesterze: MSZ wydało zalecenia dla Polaków w Wielkiej Brytanii
fot. AFP PHOTO / Paul ELLIS

Na razie nie ma informacji o rannych czy zabitych obywatelach Polski po wybuchu w Manchesterze. MSZ jest bardzo ostrożny, ponieważ nie są to ostateczne informacje. Służby konsularne pracowały całą noc, są w stałym kontakcie z miejscowymi.

Do osób, które przebywają w Manchesterze, resort apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zaleceń miejscowych służb. Jeżeli ktoś ma podejrzenia, że jego bliski mógł być w pobliżu wybuchu, czy kontakt z nim jest utrudniony, MSZ zachęca do skorzystania ze specjalnego numeru kontaktowego dla rodzin, który uruchomił Konsulat Generalny RP w Manchesterze.

Zobacz także

- Łączymy się w bólu z rodzinami ofiar i przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia społeczeństwu i władzom Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Płn. Jednocześnie informujemy, że konsul RP w Manchesterze pozostaje w kontakcie z miejscowymi służbami i sprawdza, czy w zdarzeniu ucierpieli polscy obywatele - czytamy.

Zobacz także

Przypominamy specjalny numer kontaktowy dla rodzin uruchomiony przez Konsulat Generalny RP w Manchesterze: +44 (0) 77 69 97 57 19.

Radio ZET.pl/NATA/MAAL