Zamknij

Wybuch w elektrowni wodnej Kiskoere. Cztery osoby są ciężko poparzone

20.09.2021 22:45
Elektrownia wodna
fot. ilustracyjne/Shutterstock

Osiem osób zostało rannych w wyniku wybuchu, do którego doszło w elektrowni wodnej w mieście Kiskoere, około 100 km na wschód od Budapesztu – poinformowały węgierskie służby ratunkowe.

Do wybuchu w elektrowni wodnej leżącej nad rzeką Cisa doszło wczesnym popołudniem – poinformowały węgierskie media. Strażacy otrzymali zgłoszenie o eksplozji w piwnicach zakładu energetycznego. Przyczyny wybuchu są wciąż niejasne. 

Węgry. Wybuch w elektrowni wodnej

W wyniku eksplozji rannych zostało osiem osób. Czterech mężczyzn doznało poważnych poparzeń, zaś cztery inne osoby, w tym kobieta, odniosło lżejsze obrażenia, głównie potłuczenia – powiedział rzecznik Krajowego Pogotowia Ratunkowego Pal Gyoerfi.

Ciężej ranni zostali przetransportowani do szpitali w Budapeszcie, Debreczynie i Miszkolcu, zaś lżej ranni do szpitala w Egerze. Wśród ciężko rannych jest osoba zastępująca obecnie dyrektora elektrowni – podał portal Index.

Index uzyskał też informację, że elektrownia działa bez zakłóceń, wybuch nie zagraża zaporze, a dostawy prądu nie zostały przerwane.

RadioZET.pl/PAP - Małgorzata Wyrzykowska