Zamknij

Wybuch w sklepie w Leicester: policja aresztowała kolejnego podejrzanego

Redakcja
05.03.2018 11:41
Wybuch w sklepie w Leicester: policja aresztowała kolejnego podejrzanego
fot. PAP/EPA

Policja aresztowała w niedzielę mężczyznę podejrzanego o nieumyślne spowodowanie śmierci pięciu osób, które 25 lutego zginęły w wybuchu w budynku w Leicester w środkowej Anglii. W budynku znajdował się polski sklep.

To szósty aresztowany przez policję w związku z eksplozją. Wcześniej trzem mężczyznom postawiono zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci i podpalenia z zamiarem narażenia życia ludzi — przekazał portal BBC. Dwóch pozostałych aresztowanych w sprawie zwolniono w trakcie śledztwa.

Zobacz także

Do wybuchu doszło 25 lutego około godz. 19 czasu miejscowego (godz. 20 w Polsce). W wyniku eksplozji zawalił się cały budynek, w którym znajdował się polski sklep „Żabka” i lokal mieszkalny. Wśród pięciu ofiar śmiertelnych i pięciu rannych nie ma obywateli Polski. 

Wybuch w polskim sklepie w Leicester

W poniedziałek „Żabka” zamieściła na Facebooku oświadczenie, w którym poinformowano, że żadna z pracujących w sklepie Polek nie ucierpiała w wyniku eksplozji, a szef — Kurd legitymujący się brytyjskim paszportem — został jedynie lekko ranny i przebywa w szpitalu.

W Leicester mieszka ok. 330 tys. osób. Według szacunków brytyjskiego biura statystycznego (ONS) z 2017 roku ok. 11 tys. mieszkańców to Polacy.

RadioZET.pl/PAP/KM