Zamknij

Wybuch w rafinerii w Korei Południowej. Zginęły cztery osoby

11.02.2022 06:49

Cztery osoby zginęły w eksplozji, do jakiej doszło w piątek w rafinerii w mieście Yeosu w Korei Południowej. Kolejne cztery odniosły obrażenia - poinformował rzecznik miejscowej straży pożarnej.

Wybuch w rafinerii. Zginęły 4 osoby
fot. PAP/EPA/YONHAP

Wybuch w rafinerii w Yeosu, nadmorskim mieście Korei Płd., jest już trzecim takim wypadkiem w zakładach należących do Yeochun NCC - pisze Reuters, zaznaczając, że doszło do niego w przededniu wejścia w życie nowych przepisów surowo karzących przedsiębiorców za incydenty związane ze śmiercią pracowników.

"Rafineria, gdzie w piątek doszło do eksplozji, nie wstrzymała produkcji, a te zakłady, gdzie wcześniej doszło do wypadków, również działają. Awarie te jak na razie nie miały żadnego wpływu na produkcję" - powiedział dziennikarzom przedstawiciel kierownictwa YNCC.

Wybuch w rafinerii. Zginęły cztery osoby

"Inspekcja z ministerstwo pracy jest już na miejscu. Od decyzji jego urzędników zależy teraz, czy będziemy musieli zawiesić okresowo produkcję lub całkowicie zamknąć zakład. Myślę, że zostanie to rozstrzygnięte zgodnie z przepisami administracyjnymi" - dodał.

Południowokoreańska agencja prasowa Yonhap podała, powołując się na policję i strażaków, że do wybuchu doszło podczas testu szczelności w procesie czyszczenia. Trzeci blok rafinerii YNCC w Yeosu produkuje 470 000 ton rocznie etylenu.

RadioZET.pl/PAP/Yonhap News Agency