Zamknij

Wybuchy na lotnisku w Białorusi. "Czuć było falę uderzeniową, widać rozbłyski"

11.08.2022 07:11

Serię wybuchów było słychać na białoruskim lotnisku, gdzie bazują rosyjskie samoloty – poinformowali na Telegramie blogerzy z projektu Biełaruski Hajun, monitorujący ruchy wojsk i uzbrojenia na Białorusi. Donoszą o tym również inni specjaliści od białego wywiadu z grupy Flagsztok.

Wybuchy na lotnisku w Białorusi
fot. Google Maps/screen

Według doniesień mediów wybuchy było słychać w nocy ze środy na czwartek w rejonie lotniska Ziabrawka, które jest położone w południowo-wschodniej Białorusi. „Od godz. 00.25 do 00.32 było słychać wybuchy i czuć falę uderzeniową, kilka razy przez chmury było widać rozbłyski światła. Kierunek – lotnisko Ziabrawka” – napisali blogerzy, dodając, że wybuchów było co najmniej osiem.
 
Wcześniej białoruskie Ministerstwo Obrony informowało o ćwiczeniach wojsk obrony przeciwlotniczej i sił powietrznych w strzelaniu bojowym, ale nie wiadomo, czy wybuchy miały z nimi związek.

Wybuchy na lotnisku w Białorusi

Do granicy Ukrainy z lotniska Ziabrawka w obwodzie homelskim jest tylko 28 km. Resorty obrony Rosji i Ukrainy na razie milczą w tej sprawie. 

W czwartek rano ministerstwo obrony Białorusi poinformowało, że 10 sierpnia, około godz. 23.00, w jednym z pojazdów w trakcie kontrolnego przejazdu zapalił się silnik. "Nie było ofiar" - przekazano.

RadioZET.pl/PAP/News.liga.net