Zamknij

Wyciek elektrowni jądrowej w Niemczech. Komunikat ministerstwa środowiska

19.09.2022 17:09

Informację o wycieku w elektrowni jądrowej Isar II podało w poniedziałek w Berlinie ministerstwo środowiska – poinformowała agencja Reutera. Jest to jedna z trzech działających obecnie elektrowni atomowych w Niemczech.

Niemcy
fot. Strauss, Andreas/Travel Collection/East News

Wiadomość o wycieku ministerstwu środowiska przekazał operator elektrowni jądrowej Isar II, zlokalizowanej na południu Niemiec. Zapewnił, że „nie zagraża on bezpieczeństwu, ale może wymagać prac naprawczych”.

Wyciek elektrowni jądrowej w Niemczech

Jeśli elektrownia ma pracować po 31 grudnia w ramach rządowego planu rezerwowego dla energetyki jądrowej, konieczny będzie tygodniowy okres naprawczy w październiku, podczas którego nastąpi przestój.

Elektrownia jądrowa Isar 2, położona na południu Bawarii, miała pierwotnie zostać wyłączona – wraz z dwiema innymi niemieckimi elektrowniami tego typu - pod koniec bieżącego roku w ramach niemieckiego planu wycofywania się z energetyki jądrowej.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP