Zamknij

Wypadek autokaru z chińskimi turystami. Jedna osoba nie żyje, 12 cieżko rannych

Redakcja
27.12.2017 21:53
Wypadek autokaru z chińskimi turystami. Jedna osoba nie żyje, 12 cieżko rannych
fot. Pixabay

Autokar przewożący chińskich turystów przewrócił się w środę na Islandii. Jedna osoba nie żyje a 12 trafiło do szpitala. Według ustaleń śledczych, autokar uderzył w samochód osobowy, a następnie wypadł z drogi i przewrócił się.

Zagłosuj

Planujesz zwiedzić w przyszłości Islandię?

Liczba głosów:

Do wypadku doszło rano w miejscowości Kirkjubaejarklaustur, 250 km od stolicy, w samym środku islandzkiej zimy, gdy drogi są śliskie, a warunki pogodowe często trudne. Litewscy turyści jechali samochodem osobowym, gdy w pewnym momencie uderzył w nich autobus. Po chwili większy pojazd przewrócił się.

1 zabity 12 ciężko rannych

12 chińskich turystów odniosło poważne obrażenia. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Jak podają miejscowe media, autobusem jechały 44 osoby. Portal grapevine.is podaje, że w szpitalu, do którego trafili poszkodowani, brakuje kilku grup krwi.

Wypadek na oblodzonej drodze

Turystyka to coraz prężniej rozwijająca się gałąź gospodarki Islandii; wyspę w 2016 roku odwiedziło rekordowe 1,8 mln gości. W latach 2014-2016 liczba turystów z Chin, którzy zwiedzili tę zamieszkaną przez 335 tys. ludzi wulkaniczną wyspę, wzrosła trzykrotnie i w 2016 roku sięgnęła 67 tys. osób.

Islandia przyciąga turystów nawet z dalekich Chin:

RadioZET.pl/PAP/strz