Zamknij

Tragiczny wypadek autokaru na Maderze. Wszystkie ofiary to turyści

17.04.2019 23:06
Wypadek autokaru na Maderze
fot. RUI SILVA/AFP/East News

W wypadku autokaru na portugalskiej Maderze zginęło co najmniej 29 osób. Wszystkie ofiary to turyści z Niemiec. Łącznie na pokładzie były 53 osoby, w tym kilku obywateli Portugalii. Wiadomo już, że w wypadku nie ucierpieli Polacy.

Do tragicznego wypadku autokaru na Maderze doszło w środę wieczorem. Rzecznik prasowa obrony cywilnej na Maderze Maria Carmo przekazała w rozmowie z PAP, że wśród ofiar najprawdopodobniej nie ma Polaków.

W dalszym ciągu prowadzona jest identyfikacja osób, które ucierpiały. Z informacji, jakimi dysponujemy, wynika, że wśród ofiar wypadku nie ma obywateli Polski.

Jeszcze tego samego dnia prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa poinformował, że wszyscy, którzy zginęli w wypadku - 18 kobiet i 11 mężczyzn - to obywatele Niemiec.

Wśród rannych jest m.in. kierowca autokaru i przewodnik grupy. Obaj są Portugalczykami. Wszystkie osoby poszkodowane w ciągu kilku godzin zostaną przetransportowani do Lizbony.

mid-epa07512749
fot. PAP/EPA/HOMEM GOUVEIA

Akcja ratunkowa po wypadku autokaru na Maderze

W akcji ratowniczej na popularnej wśród polskich turystów wyspie bierze udział łącznie 20 pojazdów służb medycznych oraz straży pożarnej. W trakcie akcji konieczne było użycie sprzętu do rozcięcia karoserii, aby dostać się do niektórych ofiar.

Zobacz także

Z wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło po awarii układu hamulcowego. Zjeżdżający w dół autokar wypadł z drogi, uderzył w znajdujący się w pobliżu pobocza mur i przekoziołkował, spadając kilka metrów w dół.

RadioZET.pl/PAP