Zamknij

Autokar zderzył się z ciężarówką w Niemczech. Są zabici, mnóstwo rannych

Redakcja
03.07.2017 10:13
Autokar zderzył się z ciężarówką w Niemczech. Są zabici, mnóstwo rannych
fot. Twitter Screen

Autokar z 48 osobami najechał w poniedziałek na ciężarówkę na autostradzie A9 w Bawarii i stanął w płomieniach; według najnowszych informacji 30 osób odniosło obrażenia, a 18 uważa się za zaginione. Rzecznik niemieckiego rządu oświadczył, że "zginęło wielu ludzi". 

Do wypadku doszło krótko po godz. 7 w okolicach miejscowości Muenchberg w Górnej Frankonii, w południowej części kraju związkowego Bawaria, na południu Niemiec. Autokar z grupą turystów z Saksonii jechał w kierunku miasta Bayreuth. W pewnym momencie uderzył w ciężarówkę, która zredukowała prędkość w związku z korkiem na drodze; autokar całkowicie się spalił.

- Patrząc realistycznie uważamy, że mogą być także ofiary śmiertelne - powiedział rzecznik policji Juergen Stadler. Po pierwszych doniesieniach rzecznik policji Juergen Stadler, mówił, że , "istnieje ciągle jeszcze iskierka nadziei, że któryś z pasażerów mógł w szoku uciec z płonącego pojazdu i błąka się po lesie", jednak "z każdą minutą szanse (na odnalezienie żywych) maleją". - Na koniec dnia będziemy mieli wielu zabitych - powiedział rzecznik.

Zastrzegł, że nie może obecnie potwierdzić liczby zabitych. Wrak wypalonego pojazdu jest tak gorący, że ratownicy nie mogą na razie wejść do środka. Według telewizji N24 autokarem podróżowała grupa emerytów. Policja nie potwierdziła tej informacji. Policja zamknęła autostradę w miejscu wypadku w obu kierunkach. Na miejscu są służby ratownicze i kilka śmigłowców.

Jednak są zabici

Rzeczniczka bawarskiej policji Anne Hoefer potwierdziła, że z wraku pojazdu wydobyto 18 ciał. Zmarli są w wieku od 66 do 81 lat. Wśród ofiar śmiertelnych wypadku znajduje się kierowca autokaru.
Wśród 30 poszkodowanych kilka osób jest w stanie ciężkim, a życie dwóch osób jest zagrożone.

Według gazety "Frankenpost, która powołuje się na własne informacje, jest 17 ofiar śmiertelnych.

RadioZET.pl/pap/KM, maal