Zamknij
Wypadek k. Czernihowa
6 Zobacz galerię
fot. Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych

12 osób zginęło, a osiem zostało rannych w zderzeniu ciężarówki z busem pasażerskim we wtorek rano w obwodzie czernihowskim na północy Ukrainy - donosi ukraińska sekcja BBC, która powołuje się na informacje służby prasowej pogotowia ratunkowego. Ukraińskie media donoszą, że w regionie na drogach panują trudne warunki z powodu gołoledzi i ograniczonej widoczności.

Do zderzenia ciężarówki z "marszrutką" (busem pasażerskim) marki Mercedes Sprinter doszło we wtorek około ósmej rano kilkanaście kilometrów od Czernihowa . Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku, w którym - jak wynika ze wstępnych ustaleń - zginęło 12 osób, a osiem zostało rannych.

Pogotowie ratunkowe przekazało, że na miejscu śmierć poniosło 11 osób. Kolejny poszkodowany zmarł już po przewiezieniu do szpitala.

Wypadek na Ukrainie. Bus zderzył się z ciężarówką

Na miejscu pracują policjanci i ratownicy medyczni. Dokładne przyczyny zdarzenia zostaną wyjaśnione w toku prowadzonego śledztwa.

Meteorolodzy zapowiedzieli pogarszające się warunki atmosferyczne w regionie czernihowskim w tym tygodniu. Kierowcy ostrzegani są przed gołoledzią i ograniczoną widocznością.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/BBC Ukraine/oprac. AK

C